4 ارديبهشت 1398 / 2019 24 Apr - ساعت : 14:47 GMT / تهران - 19:17  
   
4 ارديبهشت 1398
   
  2019 Apr 24
    
   18 شعبان 1440
     

    این سایت را صفحه خانگی خود کنید      این سایت را به لیست علاقه مندی های خود بیافزایید
    چاپ
    معاون رییس جمهوری: وارد هیچ مناقشه بین المللی نخواهیم شد (کدخبر: 633)
    محمد شریعتمداری سه شنبه در جمع برخی از فعالان و سرمایه گذاران بوشهری مقیم خارج از کشور، افزود: برخلاف برخی ادعاها که سیاست خارجی جمهوری اسلامی در مساله هسته ای را رویکردی منفعل و خارج از چارچوب عزتمندی ملت می دانند، تیم قوی و با تدبیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی تاکنون با منطقی قوی و هوشمندانه وارد مذاکرات حساس هسته ای شده است.

    وی گفت: رهبر معظم انقلاب نیز بارها مذاکره کنندگان را افرادی دلسوز، کارآمد و خواهان عزتمندی و سرافرازی ایران اسلامی دانسته اند و راهبرد دولت یازدهم را در این زمینه تایید کرده اند.

    وی اظهار داشت: عزت و عزتمندی در افزایش تحریم ها و ابهام کاری برخی واقعیت های موجود نیست.

    شریعتمداری ابراز داشت: دولت یازدهم به شدت با این گونه رفتارها که بخواهد به نام مفاهیم و مبانی اسلامی و این نظام عزت و آینده کشور را خدشه دار کند و یا در لوای برخی مسایل گویش های جنگ طلبانه ای را به رخ بکشاند، مخالف است.

    معاون اجرایی رییس جمهوری بیان کرد: موضع مشخص دولت این است که خواهان عزت و عزتمندی واقعی هر فرد ایرانی در هر جای دنیا است.

    وی با بیان اینکه آغاز به کار دولت یازدهم در شرایطی بود که کشور در ابعاد مختلف با چالش ها و بحران های اساسی دست و پنجه نرم می کرد، افزود: این دولت اکنون با تدبیر ، حکمت و عاقلانه ترین روش ها و سیاست های اعمالی خود ثبات و آرامش را در حوزه های گوناگون به جامعه برگردانده است.

    شریعمتداری با تاکید بر اینکه شکست تحریم ها و دفاع از حقوق ملت ایران در مجامع بین المللی در موضوع هسته ای بزرگترین دستاورد دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره کننده است، گفت: هر ایرانی مقیم خارج از کشور نیز به عنوان سفیر و نماینده دولت و ملت ایران باید همین سیاست و راهبرد را در لابی گری ها، رفتارها و منش دیپلماسی خود اعمال کند.

    وی با ناقص دانستن و غیرکارشناسی بودن فرایند فاز نخست طرح هدفمندی یارانه ها و توزیع یارانه نقدی در دولت گذشته، بیان کرد: سالانه بیش از 45 هزار میلیارد تومان بدون هیچ گونه حسابرسی مناسب و آینده نگری به حساب کارتخوان های خانوارها می رود و این میزان پول در قالب پرداخت یارانه نقدی هیچ تاثیری در توسعه اقتصادی و درآمد واقعی و پایدار خانواده ها و کشور نداشته است.

    شریعتمداری افزود: کل بودجه عمرانی کشور در سال کمتر از 25 هزار میلیارد تومان است.

    معاون رییس جمهوری گفت: در مدت آغاز دولت یازدهم تاکنون بیش از شش هزار میلیارد تومان یارانه درمان پرداخت شده است.

    وی اجرای بسته اقتصادی خروج غیرتورمی و رونق اقتصادی را مهمترین و با ارج ترین راهکار برای بهبود وضعیت اقتصادی و همچنین رونق تولید داخلی دانست وگفت: دولت با نگاهی آسیب شناسانه به عوامل بروز رکود تورمی و راهبردهای خروج از آن و نیز فرآیند رونق اقتصادی و کاهش تورم اقدام به تهیه و تدوین این بسته مهم اقتصادی کرد.

    شریعمتداری با تاکید بر اینکه بی نظمی ها و بی ثباتی های اقتصادی در گذشته موجب بروز مشکلات متعدد و بی اعتمادی فعالان و بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی از این کشور شده است، از آمادگی کامل دولت یازدهم برای حمایت از فعالان این عرصه سخن گفت.

    وی به تشکیل شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور با راهبردها و سیاست های جدید و کارشناسی در این دولت اشاره و بیان کرد: رویکرد مهم این است که به جای برگزاری همایش های سنگین و بی نتیجه، با برگزاری نشست های تخصصی و البته با نگاه بومی و منطقه ای مسایل و مشکلات مربوط به این حوزه بررسی و تصمیم های لازم برای رفع آنها انجام شود.

    دبیرکل شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز در این نشست با تایید و تاکید بر این رویکرد مهم در دولت تدبیر و امید مبنی بر نگاه های بومی و منطقه ای به موضوع ایرانیان خارج از کشور گفت: جذب این سرمایه ها مهمترین راهکار توسعه پایدار در کشور محسوب می شود.

    سید جواد قوام شهیدی افزود: با تلاش شورای ایرانیان مقیم خارج از کشور تاکنون بیش از دهها سند توسعه ، طرح های تحقیقاتی و پژوهش های کاربردی و با همکاری سایر دانشگاه های معتبر اروپایی ، آمریکایی و کانادایی در رشته های مختلف به امضا و توافق رسیده است.

    وی از اهتمام ویژه رییس جمهوری برای جذب داشته ها و بهره گیری از هنر و توانمندی های ایرانیان خارج از کشور برای توسعه و آبادانی کشور در ابعاد مختلف تقدیر کرد و گفت: رویکرد دولت یازدهم در این زمینه مبتنی بر اعتماد سازی دو سویه است.

    وی اضافه کرد: همانگونه که ایرانیان و بویژه فعالان و سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور مایل به خدمت و ارایه راهکارها و توانمندی های خود در حوزه های مختلف به کشور و منطقه خود هستند دولت و دستگاه های مختلف اجرایی نیز موظف به همکاری و ایجاد زمینه های لازم برای حضور و فعالیت آنها هستند.

    قوام شهیدی اظهار کرد: یکی از اشکالات و ایرادهای اساسی در جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در برخی استان ها وجود بروکراسی و روند کند تشریفات اداری است که این مهم به شدت مورد تاکید و گلایه سرمایه گذاران خارجی و نیز ایرانیان مقیم خارج از کشور واقع شده است.

    وی گفت: استان بوشهر به لحاظ دارا بودن شرایط منحصر بفرد بوِیژه در حوزه صنعت نفت و پتروشیمی و شرایط ایده آل برای جذب سرمایه گذاری در ابعاد مختلف می تواند با ایجاد طرح پنجره واحد مقدمات انجام فعالیت های مهم اقتصادی را در این استان بیش از پیش فراهم کند.

    در این نشست همچنین برخی فعالان و سرمایه گذاران بوشهری مقیم خارج از کشور به بیان برخی محدودیت ها ، مشکلات و دغدغه های پیش رو برای سرمایه گذاری در کشور و استان پرداختند.
       1394/10/23 16:42


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    تمامی حقوق این پایگاه اینترنتی محفوظ و متعلق به استانداری بوشهر می باشد.
    ©2019 ost-boushehr.ir All rights reserved
    نام کاربری :
    کلمه عبور :
     
    ثبت نام فراموشی کلمه عبور
    من از اين نمايشگاه بازديد نمودم. به نظرم در سطحي عالي با آثاري در خور توجه برگزار شد و همانطور كه استاندار محترم هم گفته اند، جا دارد كه امكان ارايه اين مجموعه در تهران و ديگر شهرها فراهم گردد و استانداري در اين راه، مساعدت نمايد. به آقاي موسوي بابت نمايشگاه قلم مهتاب تبريك مي گويم. ضمناً از حسن نظر استاندار محترم به مباحث فرهنگي-هنري و توجه ايشان به بحث حمايت از هنرمندان بوشهري تشكر مي كنم.
    علي
    با سلام پيشنهاد مي شود آزادراه بوشهر شيراز در استان بوشهر به شهر ذيل كه توجيه اقتصادي بهتري دارد و احتمالاً مير را نزديك تر خواهد نمود اصلاح نمائيد . با تشكر با سلام خدمت شما پيشنهاد مي شود مسير آزاد تنگك ـ عالي شهر ـ اهرم ـبزرگترين تونل جاده اي ـ شهر كلمه ـ تنگ ارم
    شهر وند
    كليه خبر هاي استاني با تشكر از سايت استانداري كه ادارات را ياري مي نمايند اماميان هستم كارشناس گروه نوسازي و تحول اداري سازمان جهاد كشاورزي استان بوشهر
    گروه نوسازي و تحول اداري جهاد كشاورزي tahavoljahad@yahoo.com
    لطفاً در سایت بجای استفاده از واژه های انگلیسی از واژه های فارسی استفاده نمایید مثال :کامنت ،گالری،وب دایرکتوری به فارسی تبدیل شوند با تشکر
    یعقوب یزدان پناه yaghoob1362@yahoo.com
    لطفا با مراجعه به اين سايت گزارشي از تخريب طبيعت در روستاي جاشك دير را مشاهده نماييدhttp://teeho.blogfa.com
    غلامرضا احدي gholamehedi@yahoo.com
    روز10اردیبهشت ماه،به مناسبت روز ملی خلیج فارس در شهر سیراف جشن بزرگی برپا شد . این جشن که به همت مؤسسه سیراف پارس ، با همکاری روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان ویژه اقتصادی انرژی پارس وشهرداری بندرسیراف در موزه سیراف برگزار گردید .گروه نوای دمام بوشهر با خوانندگی محمد اخلاقی و با مجری گری حسن غلامی هنرمند طنزپرداز بوشهری به اجرای برنامه پرداختند .در این جشن مهمانانی از شرکت های پارس جنوبی و از همایش دانایی محور در استان بوشهر که از سراسر کشور شرکت کرده بودند و همچنین از پارک علم و فناوری خلیج فارس حضور داشتند . شرکت گسترده مردم شهر سیراف نشان از اینست که سیراف را اثبات حقانیت نام خلیج فارس می دانستند .
    شهرداري بندر سيراف
    ديده بان صادقنشريه خبري روزانه(داخلي) وي‍ژه كاركنانطبقه بندي عاديشماره 54- سه شنبه 7/2/89دفترسياسي استانداري بوشهر * بصیرت توأم با افق همت مضاعف و کشتزار کار مضاعف * امام علي(ع):نعوذ بالله من المطامع الدنيه و الهمم الغير المرضيه؛به خدا پناه مي بريم از مطامع پست و همت های ناپسند و خواسته هاي نادرست.اسرائيل طرحي براي حمله به ايران ندارديک مقام آمريکايي از انصراف رژيم صهيونيستي براي حمله به ايران خبر داد.
    ديده بان صادق شماره 54- سه شنبه 7/2/89
    اونایی که می گن دولت با الکترونیک شدن خیلی فاصله داره و به فناوری اهمیت نمی ده بیان و این سایتو ببینن. واقعا دستتون درد نکنه.
    وب نورد me@vir.com
    lمن مي خواهم در دوره آموزش مجازي طرح بصيرت شركت كنم ولي هيچ گونه جزوه و اطلاعاتي در اين زمينه ندارم. لذا خواهشمندم در صورت امكان من را در مورد دريافت جزوه آموزشي راهنمايي كنيد .
    سينا كاوه s.kaveh@yahoo.com
    با سلام ، به استحضار مي رساند قبلاً نيز اينجانب در اين دوره ثبت نام نموده ام ، وليكن پاسخي در خصوص موفقيت در ثبت نام و چگونگي شروع دوره به ايميل اينجانب ارسال نشده است. مزيد امتنان خواهد بود از نتيجه اينجانب را مطلع فرماييد.
    مرتضي بلندي آراني mortezabolandi@yahoo.com